1 » 2 » Znajdź swój ideał piękna3

Znajdź swój ideał piękna

Znajdź swój ideał piękna​
  alt


Jakie są wyznaczniki atrakcyjności i co sprawia, że jesteśmy postrzegani za ładnych?

Jeśli przejrzymy okładki kolorowych magazynów zobaczymy, jak na przestrzeni dziesięcioleci zmieniał  się wizerunek kobiet i mężczyzn. Wraz z modą, kształtował się nowy wizerunek pięknej kobiety i przystojnego mężczyzny. Zmieniające się trendy zarówno w sposobie ubierania jak i w pożądanych cechach wyglądu, szczególnie widoczne są wśród pań. Kolorowe okładki magazynów mody określały kanon piękna w poszczególnych dziesięcioleciach, a kobiety podążały za wyznaczonymi trendami wierząc, że dzięki temu będą postrzegane za bardziej atrakcyjne i pożądane. To naturalne - tak było i jest, że chcemy się upodabniać do obowiązującej mody, naszych idoli i ludzi z naszego otoczenia. Każdy w swoim środowisku chce być zauważany, dąży do akceptacji, a nasz wygląd jest jednym z czynników, które mogą zwrócić na nas uwagę.
Od lat dziewięćdziesiątych kultywowana jest kobieta bardzo szczupła, wręcz chuda w stosunku do obowiązującej wcześniej mody. Mimo to, najseksowniejszą kobietą wszechczasów została okrzyknięta Marylin Monroe. Czyli 100% kobieta o pełnych biodrach, piersiach i lekko zarysowanym brzuszku. Czy Marylin powinna była się odchudzać? Na pewno nie. Co więc stanowi o naszej atrakcyjności, skoro przy obowiązującej modzie, ikoną piękna jest kobieta w rozmiarze 42? Okazuje się, że ani mężczyźni, ani kobiety nie upatrują piękna u płci przeciwnej tylko w idealnym wyglądzie. Psychologowie twierdzą, ze osoby postrzegane za idealne i nieskazitelne w swojej urodzie odstraszają. Podświadomie boimy się kogoś takiego, bo wiemy ze ideał nie istnieje, a to co widzimy jest sztuczne i wykreowane. Przy takiej osobie nie będziemy mogli czuć się dobrze i swobodnie.

Co decyduje o naszej atrakcyjności? Tak naprawdę podoba nam się to, co naturalne i zdrowe, a oceniamy to na poziomie podświadomości. Dla mężczyzn atrakcyjne są kobiety o symetrycznej twarzy i prawidłowej proporcji ciała. To właśnie tą proporcję podświadomie oceniają panowie, patrząc na kobiece ciało. Atrakcyjne są kobiety posiadające talię oraz zaokrąglone biodra. Kształt ten świadczy o zdrowiu, o odpowiednim poziomie hormonów płciowych, a więc o płodności. Współcześnie ten typ kobiety ewoluował również do kobiety FIT, czyli sprawnej, wysportowanej, pracującej nad swoim wyglądem, ambitnej dbającej o swoje zdrowie i ciało. Takie panie również są oceniane w sposób pozytywny i naturalny.
Ale kształty to nie wszystko. Mężczyźni również oceniają wygląd naszej skóry, włosów, sposób poruszania się. Ciało atrakcyjne to ciało zadbane, wypielęgnowane, bez względu na to czy ma drobne niedoskonałości czy nie. Liczy się całość.

Ale czy tylko wygląd tworzy piękno? Nie zupełnie, a nawet zupełnie nie. Co wiec sprawia, że niektórzy mężczyźni nie mogą opędzić się od kobiet i niektóre panie sprawiają, że na ich widok mężczyznom głowa obraca się niemal dookoła.  Jest w nas pewna magia, trudna do uchwycenia. „Coś” co przyciąga, a nawet przykleja wzrok i z pewnością nie chodzi o efekty pracy sztabu chirurgów plastycznych (choć on też działa, ale tylko na krótko i najczęściej z ciekawości). Owa magia emanuje z naszego wnętrza objawia się żywotnością spojrzenia, błyskiem w oku, sprężystością kroku, płynnością ruchu bez względu na rozmiar czy wiek. Nasza atrakcyjność jest w naszym sposobie bycia, poruszania się, głosie. To uśmiech, pewność siebie, to przede wszystkim poczucie własnej wartości. Dzięki temu, że czujemy się ważni i potrzebni, ale też rozwijamy się wewnętrznie, duchowo poprzez swoje pasje i hobby nabieramy pewnego wewnętrznego blasku, który sprawia, że walory zewnętrzne stają się mniej ważne.

Nie szukaj, tylko stwórz własny ideał piękna.

Stwórz własny, osiągalny dla Ciebie ideał piękna, który da Ci satysfakcję, dobre samopoczucie, wysoka samoocenę i komfort. Konsekwentnie do nich dąż. Nie zniechęcaj się drobnymi niepowodzeniami, tylko motywuj każdym sukcesem. Dbaj o siebie, ćwicz, dbaj o zdrowie, rozwijaj się. Pracuj nad „całym” Twoim pięknem zewnętrznym i wewnętrznym. Nie kopiuj, bo to nie będziesz Ty, ale wykorzystuj dobre wzorce i inspiruj się modą. Zaakceptuj swoje mankamenty, które z dużym prawdopodobieństwem dostrzegasz przede wszystkim tylko Ty. Przecież każdy je jakieś ma. Stawiaj sobie wysoko poprzeczką, ale ustawiaj cele tak, aby móc je zrealizować.

Jeśli znajdziesz swój ideał piękna, bardziej polubisz siebie i swoje ciało, będziesz mieć więcej energii, lepszy nastrój i satysfakcję.  Docenisz to i Ty, i Twoje otoczenie. Warto nad tym popracować!<


Powrót do porad »

Promocje