1 » 2 » Utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu się opłaca!3

Utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu się opłaca!

altCholesterol jest nam potrzebny
Cholesterol jest związkiem naturalnie występującym w organizmie ludzkim. Od 60-80% cholesterolu pochodzi z wewnętrznej syntezy, która odbywa się przede wszystkim w wątrobie, natomiast pozostałe 20-40% dostarcza dieta.
Cholesterol służy wszystkim naszym komórkom do syntezy błon komórkowych. Jest niezbędny w procesie wchłaniania i transporcie tłuszczów w organizmie. Ponadto, cholesterol jest potrzebny do produkcji hormonów steroidowych (tj. estrogeny, testosteron) oraz do wytwarzania witaminy D w naszej skórze pod wpływem promieni słonecznych.
 
Prawidłowy poziom cholesterolu jest dla nas istotny
Ważne jest, aby poziom cholesterolu całkowitego oraz proporcje frakcji HDL do LDL cholesterolu były właściwe. Nadmierna ilość frakcji LDL cholesterolu przyczynia się do odkładania płytki miażdżycowej na ścianach żył i tętnic. W związku z tym LDL nazywany jest powszechnie „złym cholesterolem”. Związek ten nie jest szkodliwy sam w sobie, ale jego zbyt wysoki poziom utrzymujący się we krwi, prowadzi w konsekwencji do miażdżycy i przyczynia się do rozwoju chorób układu krążenia.
 
Utrzymanie prawidłowego poziomaltu cholesterolu się opłaca
Zaburzenia lipidowe stanowią główny czynnik ryzyka schorzeń układu sercowo-naczyniowego, na który możemy sami wpływać. Niestety ostatnie badania (NATPOL 2011) wykazały, że podwyższony poziom cholesterolu występuje aż u 61% dorosłych Polaków (w wieku 18-79 lat). Jeśli chcemy mieć cholesterol na prawidłowym poziomie, powinniśmy pamiętać, że nasza codzienna dieta, aktywność fizyczna i styl życia mają tutaj kluczowe znaczenie. 
W przypadku, kiedy nasz poziom cholesterolu przekracza wartości prawidłowe powinniśmy zacząć postępować zgodnie z najnowszymi wytycznymi ekspertów (II Deklaracja Sopocka. Stanowisko grupy ekspertów wsparte przez Sekcję Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej. „Kardiologia Polska” 2014):

 • pierwszym krokiem jest wprowadzenie zmian takich jak: regularna, dopasowana do wieku i kondycji aktywność fizyczna, a także odpowiednia modyfikacja diety i stylu życia,

  • Na podstawie Zaleceń Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego z 2016 roku, aby uzyskać wymierne efekty w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, powinniśmy:

   • całkowicie zaprzestać palenia wyrobów tytoniowych,

   • ograniczyć nadmierne spożycie alkoholu (można spożywać jedynie niewielkie ilości),

   • zmienić nieprawidłowe nawyki żywieniowe – m.in. jeść mniej tłuszczów (szczególnie nasyconych tłuszczów zwierzęcych i tłuszczów „trans”), mniej cukrów prostych, a więcej produktów pełnoziarnistych, warzyw, owoców i ryb,

   • utrzymywać prawidłową wagę – BMI 20-25 kg/m2, obwód pasa < 94 cm (mężczyźni), < 80 cm (kobiety),

   • wprowadzić regularną, umiarkowaną aktywność fizyczną – 2,5-5 h tygodniowo lub 30-60 min w większość dni tygodnia.

 • drugim krokiemjest dołączenie do modyfikacji zawartych w pierwszym kroku, żywności funkcjonalnej zawierającej fitosterole i fitostanole – takie wzbogacenie diety może prowadzić do obniżenia poziomu cholesterolu LDL o 10%,

 • trzecim krokiem jest dołączenie do zaleceń z dwóch powyższych punktów suplementacji diety monakoliną K z fermentowanego, czerwonego ryżu, w ilości 10 mg/dzień – możemy w ten sposób uzyskać redukcję poziomu cholesterolu LDL o 20%,

 • kolejne kroki stanowią już włączenie terapii lekami chemicznymi, zalecanymi przez lekarza.

 Pamiętajmy, że we wszystkich przypadkach, kiedy poziom cholesterolu jest nieprawidłowy powinniśmy zawsze skonsultować się z lekarzem. Oceni on nasze całkowite ryzyko sercowo-naczyniowe, zależne również od innych czynników, jak np. dodatkowe schorzenia, oraz pomoże podjąć właściwe kroki w celu przywrócenia prawidłowych wartości cholesterolu.
  alt
Nasze produkty będą pomocne
W ofercie Svenska Vitaminer znajdziesz suplementy diety, które zostały stworzone po to, aby wspomagać utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i wspierać kompleksowo układ sercowo-naczyniowy - Red Rice & Q10 oraz zmniejszać wchłanianie tłuszczu z posiłków, ograniczając tym samym kaloryczność posiłków bogatych w tłuszcze i wspierając utrzymanie prawidłowej masy ciała – Maxi Slim Fat Blocker.
 
Red Rice & Q10 to wyjątkowy, działający wielotorowo suplement diety, który jest przeznaczony dla osób chcących kompleksowo zadbać o prawidłowy poziomu cholesterolu oraz o dobrą kondycję układu sercowo-naczyniowego. Zawiera w swoim składzie opatentowany, fermentowany czerwony ryż najwyższej jakości – Synistat®, będący źródłem fitostatyny - monakoliny K, która przyjmowana w dawce dziennej 10 mg pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Zgodnie z ogólnie przyjętymi wytycznymi (II Deklaracja Sopocka. Stanowisko grupy ekspertów wsparte przez Sekcję Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej. „Kardiologia Polska” 2014) możemy poprzez taką suplementację uzyskać obniżenie poziomu „złego” cholesterolu LDL o 20%. Natomiast, zgodnie z wynikami badań dla Synistatu®, możemy uzyskać redukcję poziomu frakcji LDL na poziomie 30%, jeśli równocześnie wprowadzimy odpowiednie zmiany w stylu życia (Halbert S.C., et al., 2010). Dodatkowo, Red Rice & Q10 zawiera opatentowany koenzym Q10Kaneka Q10®, który jest szczególnie ważny podczas przyjmowania substancji hamujących wątrobową syntezę cholesterolu, w tym monakoliny K, ponieważ ich mechanizm działania prowadzi również do zmniejszenia wytwarzania koenzymu Q10 w organizmie. Koenzym Q10 jest bardzo istotnym składnikiem łańcucha oddechowego każdej żywej komórki. W łańcuchu oddechowym następuje przekształcenie energii chemicznej z pokarmu, w energię biologiczną, która jest wykorzystywana przez nasz organizm do funkcjonowania. Prawidłowy poziom koenzymu Q10 jest szczególnie ważny dla komórek o wysokim zapotrzebowaniu na energię, np. dla komórek mięśnia sercowego. Preparat zawiera także w swoim składzie wyjątkowo silny antyoksydant – astaksantynę AstaReal®. Jest to naturalna astaksantyna o bezpieczeństwie i skuteczności działania potwierdzonymi licznymi, prowadzonymi od wielu lat badaniami. Jednym z kierunków korzystnego działania astaksantyny na organizm ludzki, jest układ sercowo-naczyniowy. Kolejnym silnym związkiem o wysokim potencjale do usuwania wolnych rodników i ochrony przed uszkodzeniami komórek w przebiegu stresu oksydacyjnego jest zawarta w preparacie witamina E. Poza tym, Red Rice & Q10 zawiera trzy witaminy z grupy B (wit. B6, wit. B12 i kwas foliowy), będące niezbędnymi składnikami do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny, czyli szkodliwego aminokwasu, którego wysoki poziom stanowi czynnik ryzyka wielu chorób, w tym chorób układu sercowo-naczyniowego. Witaminy te pomagają także w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, odpowiedzialnych za dostarczanie tlenu do naszych komórek.
  
MAXI SLIM FAT BLOCKER
Produkt zawiera w swoim składzie opatentowany błonnik NeOpuntia® pozyskiwany z liści opuncji figowej (Opuntia ficus-indica). Maxi Slim Fat Blocker polecany jest szczególne osobom, które w swojej diecie powinny ograniczyć tłuszcz, chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub zależy im na utrzymaniu wypracowanej masy ciała. Dzięki właściwościom, NeOpuntia® ogranicza wchłanianie tłuszczu z pożywienia w przewodzie pokarmowym nawet o 28%, jednocześnie redukując kaloryczność tłustych potraw. Dodatkowo błonnik pęcznieje w przewodzie pokarmowym, przyczyniając się do uzyskania uczucia sytości. Właściwości błonnika NeOpuntia® zostały poparte badaniami naukowymi.

Chcesz wiedzieć więcej - zapoznaj się ze szczegółowymi opisami produktów, patentami i badaniami dla Red Rice i Maxi Slim Fat Blocker.


Powrót do porad »

Promocje