1 » NASZE ARTYKUŁY2

NASZE ARTYKUŁY

Jesienno-zimowe przesilenie. Jak sobie z nim radzić?!

alt

Jesienne zmiany powodują, że zaczynamy odczuwać  nie tylko przygnębienie z powodu kończącego się lata, ale także zaczyna nam brakować energii do zmagań z codziennymi obowiązkami, w ciągu dnia częściej odczuwamy senność, a także spada nasza odporność i częściej się przeziębiamy. Co zrobić, żeby czuć się dobrze jesienią?!

Przeczytaj całość »

HUMAN COMPLEX – prawdziwa rewolucja w antyoksydantach i preparatach witaminowych

alt

Ludzki organizm potrafi niewiarygodne rzeczy. By ich dokonać najpierw musi wejść on jednak w stan optymalnej równowagi i zwiększonej wydajności, co zapewnimy mu wyłącznie dostarczając pełny pakiet właściwych substancji. Dopiero wtedy odpowiednia dieta, uprawianie sportu lub szeroko pojęta profilaktyka medyczna mogą przynieść upragniony efekt. W naszym ciele drzemie wielki potencjał, ale najpierw powinniśmy umożliwić sobie pełne jego wykorzystanie. By tego dokonać musimy "być kompletni", czyli...

Przeczytaj całość »

Jak wybrać właściwy produkt ?!

alt

Duża ilość dostępnych na rynku suplementów diety, prześcigające się w obietnicach reklamy i olbrzymie różnice cenowe tylko z pozoru tych samych produktów, stwarzają niemały problem z wyborem właściwego, skutecznego i optymalnego dla naszych potrzeb. Przeczytaj nasze wskazówki i sam zdecyduj, jaki produkt potrzebujesz i przede wszystkim, który będzie najlepszy dla Twojego organizmu.

Przeczytaj całość »

Adaptogeny - antidotum na stres

alt

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą adaptogeny kryją się znane od wieków rośliny takie jak różeniec górski, żeń-szeń, ashwaganda, cytryniec chiński czy miłorząb japoński. Wykazują one wyjątkowe działanie na organizm człowieka, przywracając równowagę już na poziomie komórkowym, wspierając działanie układu hormonalnego, nerwowego i immunologicznego. Ich niezwykłe właściwości znane od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej, stają się wyzwaniem dla współczesnej medycyny, wzbudzając coraz większe zainteresowanie naukowców i coraz częściej są wykorzystywane.

Przeczytaj całość »

Co to są „oświadczenia zdrowotne” - warto wiedzieć przed świadomym wyborem suplementu

alt

Co to są „oświadczenia zdrowotne” - warto wiedzieć przed wyborem suplementu. Przepisy dotyczące znakowania suplementów diety w założeniu mają na celu ochronę konsumentów i podkreślenie różnicy między suplementem diety, jako środkiem spożywczym, a lekiem oraz ograniczenie nadużyć w przypisywaniu preparatom właściwości, których nie posiadają i które nie zostały wiarygodnie potwierdzone. Jednak bardzo restrykcyjne ograniczenia określone w rozporządzeniach i sposób ich interpretacji prowadzi często do sytuacji paradoksalnych i wręcz niedoinformowania klientów o właściwościach danego preparatu.

Przeczytaj całość »

Podwyższony cholesterol - konsekwencje dla zdrowia

alt

Cholesterol jest związkiem naturalnie występującym w organizmie, jest niezbędny w procesie wchłaniania i transporcie tłuszczów w organizmie. Ponadto, cholesterol jest substratem do syntezy hormonów. Ważne jest aby poziom tego związku a dokładniej proporcje frakcji HDL do LDL cholesterolu był właściwy. Nadmierna ilość frakcji LDL cholesterolu przyczynia się do odkładania płytki miażdżycowej na ścianach żył i tętnic. W związku z tym LDL nazywany jest powszechnie złym cholesterolem. Związek ten nie jest szkodliwy sam w sobie ale jego nadmierna ilość prowadzi do miażdżycy. W konsekwencji przyczynia się to do chorób układu krążenia w tym choroby niedokrwiennej serca.

Przeczytaj całość »

Zaskakujące przyczyny nadmiernej masy ciała

alt

Borykasz się z nadwagą? Próbujesz wciąż nowych diet, dyscyplin sportowych, a efektów nie widać? Być może najwyższy czas wybrać się do lekarza. Problem nadmiernej masy ciała dotyczy coraz większej grupy osób w naszym społeczeństwie. Nawet młodzi ludzie całymi latami nie mogą poradzić sobie ze zgubieniem zbędnych kilogramów. Zazwyczaj tajemnica niepowodzenia w walce z nadwagą tkwi w nieprawidłowym odżywianiu i małej ilości ruchu. Zdarza się jednak, iż pomimo właściwych nawyków nadmiar kilogramów pozostaje. Jeśli sumiennie stosujemy plan żywieniowy przygotowany przez specjalistę dietetyka, jesteśmy aktywni fizycznie, a zbędnych kilogramów nie ubywa, warto zasięgnąć porady lekarza.

Przeczytaj całość »

Znajdź swój ideał piękna

alt

Jakie są wyznaczniki atrakcyjności i co sprawia, że jesteśmy postrzegani za ładnych? Jeśli przejrzymy okładki kolorowych magazynów zobaczymy, jak na przestrzeni dziesięcioleci zmieniał się wizerunek kobiet i mężczyzn. Wraz z modą, kształtował się nowy wizerunek pięknej kobiety i przystojnego mężczyzny. Zmieniające się trendy zarówno w sposobie ubierania jak i w pożądanych cechach wyglądu, szczególnie widoczne są wśród pań. Kolorowe okładki magazynów mody określały kanon piękna w poszczególnych dziesięcioleciach, a kobiety podążały za wyznaczonymi trendami wierząc, że dzięki temu będą postrzegane za bardziej atrakcyjne i pożądane. To naturalne - tak było i jest, że chcemy się upodabniać do obowiązującej mody, naszych idoli i ludzi z naszego otoczenia. Każdy w swoim środowisku chce być zauważany, dąży do akceptacji, a nasz wygląd jest jednym z czynników, które mogą zwrócić na nas uwagę.

Przeczytaj całość »
Przejdź do strony głównej